oyama-karate.eu

Klub "Goliat"

prezes1.jpgSzefem i założycielem Śląskiego Klubu Karate 'Goliat' jest sensei Jerzy Walaszczyk. Karate trenuje od ponad 30 lat. Od ponad 20 lat prowadzi zajęcia karate. Jest wychowawcą wielu utytułowanych zawodników w tym wielu Mistrzów Polski i Mistrzyni Świata! Wyszkolił również kilkunastu zawodników posiadających stopień mistrzowski (czarny pas).
Jerzy Walaszczyk ukończył Politechnikę Częstochowską na wydziale Systemy, Maszyny i Urzadzenia Energetyczne uzuskując tytuł magistra - inżyniera. Przez wiele lat był konstruktorem.

Przez ponad 20 lat pracował w Instytucie Fizyki i Chemii Metali w Zakładzie Fizyki Metali, a później w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Klub "Goliat" istnieje od 1992r. W Klubie trenuje ponad 1000 osób w różnym wieku (Odnotowaliśmy najmłodszego zawodnika w wieku 4 lat ; najstarszego w wieku 66 lat!). Trenują u nas zarówno chłopcy jak i dziewczęta.

Jesteśmy największym Klubem Oyama Karate na terenie Górnego Śląska i jednym z największych w Polsce. Mamy ponad 40 sekcji w największych miastach Górnego Śląska. Posiadamy sekcje we wszystkich dzielnicach Katowic, Siemianowic, Tychów, w Rudzie Śląskiej, Gliwicach, Chorzowie, Bytomiu, Mikołowie, Mysłowicach, Łaziskach, Gliwicach, Orzeszu oraz w Świętochłowicach. Mamy licencje na teren całego Województwa Śląskiego. Posiadamy grupę wykwalifikowanych instruktorów w tym kilkunastu z czarnymi pasami (są wśród nich lekarze, inżynierowie, informatycy, pracownicy naukowi uczelni, absolwenci AWF-u,... ).
Od 1998r. prowadzimy również naukę Full-Contact / Thai Boxing Karate dla osób powyżej 16 - roku życia, oraz zajęcia Aikido.

Nasi zawodnicy odnieśli już spore Sukcesy: Od 1996 roku zdobyliśmy ponad 870 medalowych pozycji. W 1999r zdobyliśmy w Nowym Yorku MISTRZOSTWO ŚWIATA w Full Contact Karate. Mistrzynią Świata w wadze pow. 63 kg została Danuta Fyda - pierwsza Polka, która osiągnęła tak znaczący sukces. W 2001 Danuta Fyda zdobyła w Berlinie brązowy medal na Pucharze Świata Kyokushin IFK. W 2001r 9-cio osobowa reprezentacja naszego klubu wywalczyła w Montrealu na Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Kanady 21 medali w kata, kobudo i kumite, w tym aż 13 złotych i 4 srebrne (często staczając 'bratobójcze' walki). W tym sezonie zdobyliśmy prawie wszystkie pierwsze miejsca drużynowo. W 2004r w Birmingham (Alabama) USA na prestiżowym turnieju „Ultimata Challenge” nasi zawodnicy zdobyli czołowe miejsca: Jacek Walaszczyk-złoto, Rafał Wieczorkowski-brąz. W kwietniu 2007 r. nasi zawodnicy zdobyli na prestiżowym turnieju „Oyama Cup” w St.Petersburgu złoto (Piotr Niedziela) i brąz (Mateusz Szymczyk).

W kwietniu 2008r na I OFFENE BRANDENBURG OYAMA KARATE MIESTERSCHAFT zdobyliśmy 13 medali w tym 5 złotych !!!

W maju 2009r na Pucharze Europy nasi zawodnicy zdobyli 22 medale w Knockdown, semi-contact, kata i kobudo

Od 1995r zdobyliśmy na Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski ponad 300 medali. W sumie mamy obecnie w dorobku ponad 1300 medali na różnego rodzaju zawodach krajowych i międzynarodowych.

Od kilku lat nasi zawodnicy zdobywają tytuły Mistrza Polski i od kilku lat Klub zdobywa drużynowo Mistrzostwo Polski. Nasi zawodnicy wielokrotnie zdobywali tytuły Najlepszego Sportowca Roku Oyama Karate (m.innymi: Danuta Fyda, Daria Fyda, Marcin Jaskólka, Agata Walaszczyk, Jacek Walaszczyk ), a sensei Jerzy Walaszczyk – wielokrotnie tytuł Najlepszego Trenera.
Jesteśmy opisywani we wszystkich liczących się gazetach, nasze występy transmitują takie stacje telewizyjne jak TV-3, POLSAT, TVN. Występujemy również w dziesiątkach pokazów.
Szefem Wyszkolenia a zarazem Prezesem Klubu jest sensei Jerzy Walaszczyk.

Co roku, od września prowadzimy nabory do naszych sekcji. Prowadzimy sekcje karate dla seniorów. Karate to również wspaniała terapia, zawierająca mnóstwo elementów gimnastyki korekcyjnej i akrobatyki, wspaniale poprawiająca sprawność ruchową i korygująca wady postawy. czb1_1.jpg
Grupa Instruktorów Śląskiego Klubu Oyama Karate Goliat 2011 rok
Zapisy do Sekcji
Nasze treningi odbywają się w Katowicach MDK Południe ul. Sołtysia 25, Sp 35 Ul Zielonogórska 23, SP nr.67 Ul.Zielona 5, Gliwicach SP nr.28 Ul Marcina Strzody 4. Pierwszy trening jest bezpłatny, więc można przyjść i sprawdzić czy jest to ten sport, który chciałoby się uprawiać.

Kontakt: tel. 600-383-727 lub 
e-mail:
michalbodziony@oyama-karate.eu
Jeżeli posiadasz pomysły odnośnie rozwoju serwisu, chciałbyś coś dodać na stronę itp. 
napisz na e-maila:
 michalbodziony@oyama-karate.eu