oyama-karate.eu

Instruktor

Instruktor.jpg

Swoją przygodę ze sportem rozpocząłem w 1989 roku od uprawiania Karate Kyokushin. W 1992 roku powstał Śląski Klub Karate "Goliat", w którego szeregi wstąpiłem. Przygodę z Kyokushin, z powodu zmiany stylu walki, zakończyłem w 1996 roku zdobywając szósty stopień uczniowski (5 kyu). W tym samym roku, jako Klub zmieniliśmy styl z Kyokushin na Oyama Karate, a ja ukończyłem w 1996r kurs Instruktora sportu Oyama Karate.
Pierwszy stopień mistrzowski zdobyłem w 2001 roku, natomiast w 2010 roku zdałem egzamin na 2 dan, u samego mistrza Sosu Shigeru Oyamy. W roku 2017 zdałem egzamin na stopień 3 dan a na kolejny stopień czyli 4 dan w 2023  u Hanshi Jana Dyducha . W roku 2020 zdobyłem tytuł Trenera II Klasy Karate.  W roku 2021 ukończyłem kurs Instruktora Sportu Kickboxingu organizowanego przez (PZKB)Polski Związek Kickboxingu.
Jako instruktor wychowałem wielu utytułowanych zawodników, w tym Wicemistrza Europy, wielokrotnych Wicemistrzów i Mistrzów Polski. Kilku moich uczniów pomyślnie zdało egzamin na pierwszy stopień mistrzowski (1 dan), a jeden jest posiadaczem drugiego stopnia mistrzowskiego (2 dan). Obecnie w moich grupach trenuje około 100 zawodników. Wielu z nich regularnie startuje w turniejach, osiągając sukcesy zarówno w kraju jak i zagranicą. Najmłodszy uczeń ma 4 lata, a najstarszy ponad... 60 lat.
Pamiętajcie, że karate jest dla każdego niezależnie od wieku. Dzieci uczy dyscypliny, zaangażowania i poświęcenia, a dorosłym - zwłaszcza tym pracującym - pomaga się odprężyć, wyciszyć, a także odreagować stresy dnia codziennego. Karate w moich sekcjach trenuje także grupa rodziców z dziećmi - z takich zajęć są same korzyści - dzieci ćwicząc z rodzicami zbliżają się do nich. Widząc jak rodzic ćwiczy nabierają szacunku starając się być takim jak Tata czy Mama, są dumni ze swoich Rodziców. Dorośli z kolei doświadczają na własnych "kościach i mięśniach", że trzeba dać coś z siebie, aby osiągnąć rezultat w postaci zdanego egzaminu na kolejny stopień. Daje im to niesamowitą satysfakcję i napędza do dalszego wysiłku. W ślad za nimi podąża dziecko, które chce dorównać Tacie i Mamie. W końcu trzeba kogoś naśladować i mieć wspólny temat do rozmów w domu :).


Zapraszam na zajęcia!
Osu!
sensei Michał Bodziony 4 dan

Zapisy do Sekcji
Nasze treningi odbywają się w Katowicach MDK Południe ul. Sołtysia 25, Sp 35 Ul Zielonogórska 23, SP nr.67 Ul.Zielona 5, Gliwicach SP nr.28 Ul Marcina Strzody 4. Pierwszy trening jest bezpłatny, więc można przyjść i sprawdzić czy jest to ten sport, który chciałoby się uprawiać.

Kontakt: tel. 600-383-727 lub 
e-mail:
michalbodziony@oyama-karate.eu
Jeżeli posiadasz pomysły odnośnie rozwoju serwisu, chciałbyś coś dodać na stronę itp. 
napisz na e-maila:
 michalbodziony@oyama-karate.eu