oyama-karate.eu

Newsy

kategoria

OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI WSCHODNIEJ OYAMA PFK Radom 2017

IMG_0187m
kategoria: Zawody

W dniu 23.04.2017 r., w reprezentacyjnej Hali Sportowej MOSiR Radomiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej OYAMA PFK w konkurencjach Kumite. Zawody zorganizował Radomski Klub Sportowy OYAMA na czele z Sensei Tomaszem Klimaszewskim 4 Dan oraz Gmina Miasta Radomia. Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia- Radosława Witkowskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego- Adama Struzika oraz Prezesa OYAMA

Polskiej Federacji Karate- Jana Dyducha. Mistrzostwa otworzył Sekretarz Miasta Radomia - Rafał Czajkowski.

Ceremonia otwarcia zawodów. Foto Radosław Dyduch

 
Sędzią Głównym był Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok)- Wiceprezes Zarządu OYAMA PFK,
który sprawnie kierował zespołem arbitrów maty z udziałem Shihan Bogusława Plewki 5 dan (Lubliniec),
Sensei: Dariusza Szulca 4 dan (Piotrków Trybunalski), Krystiana Niemca 4 dan (Rzeszów), Jarosława
Hebdy 4 dan (Wieliczka), Tomasza Mrowca 3 dan (Katowice Goliat) i Grzegorza Uzara 2 dan
(Tarnobrzeg).

 

Pojedynek w konkurencji Lekki Kontakt. Foto Radosław Dyduch

 
W konkurencjach Semi-knockdown i Lekki Kontakt wystartowało 253 zawodniczek i zawodników
z 16 klubów Oyama karate (Białystok, Katowice GOLIAT, Kozienice, Kraków KOYAMA, Kraków KAS,
Legionowo, Lublin, Lubliniec, Łódź, Oświęcim, Piotrków Trybunalski, Radom, Rzeszów, Tarnobrzeg,
Warszawa, Wieliczka). Walki toczyły się na trzech matach, były zacięte i stały na wysokim -
wyrównanym poziomie sportowym. Dla wielu klubów był to ostatni sprawdzian przez XXIII
Mistrzostwami Polski OYAMA PFK w Andrychowie. Najlepszymi zawodnikami Mistrzostw uznano:
w konkurencji Lekki Kontakt - Wiktorię Kubacką (Lubliniec) i Nikodema Siegieńczuka (Białystok),
w konkurencji Semi-knockdown Juniorów- Klaudię Lidak (Radom) i Mikołaja Wójtowicza (Radom)
oraz konkurencji Semi Knockdown Seniorów- Aleksandrę Porębę (Radom) i Patryka Fliśnika
(Wieliczka). Gratulujemy, OSU!

 

Walka w konkurencji Semi-knockdown. Foto Radosław Dyduch

 
Medale i puchary dla zwycięzców ufundował Prezydent Miasta Radomia, a nagrody dla najlepszych
zawodników Marszałek Województwa Mazowieckiego. Trofea wręczali Członek Zarządu
Województwa Mazowieckiego Pan Rafał Rajkowski, Sekretarz Miasta Radomia Pan Rafał Czajkowski,
Kierownik Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu Pan Mirosław Paluch, Prezes MOSiR
w Radomiu Pan Grzegorz Janduła a także Shihan Witold Choiński i Shihan Bogusław Plewka.

 

Od lewej: Prezes MOSiR Grzegorz Janduła, Kierownik Biura Sportu i Turystyku UM w Radomiu- Mirosław Paluch
i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego- Rafał Rajkowski

Foto Radosław Dyduch

 

Patronat medialny: Radio ESKA Radom i Gazeta Wyborcza.

Mistrzostwa Polski Wschodniej OYAMA PFK w Radomiu zakończyły się pełnym sukcesem Organizatorów mimo nieudanej akcji dezinformacyjnej, kompromitującego się prezesa Polskiego Związku Karate.

 

Foto-serwis zawodów wykonał Sensei Radosław Dyduch 

 

Foto-serwis: http://oyama-foto.pl

SKŁADAMY SERDECZNE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA
WSZYSTKIM ZAWODNIKOM, TRENEROM, SĘDZIOM ORAZ ORGANIZATOROM, OSU!

SHIHAN WITOLD CHOIŃSKI SKŁADA GORĄCE PODZIĘKOWANIA
CAŁEMU ZESPOŁOWI SĘDZIOWSKIEMU ZA JEGO SOLIDNĄ  PRACĘ, OSU!

SENSEI TOMASZ KLIMASZEWSKI WYRAŻA WDZIĘCZNOŚĆ

PREZYDENTOWI MIASTA RADOM 
ZA POMOC I OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ, OSU!



W Y N I K I

Młodzik chłopcy 10-12 lat -30 kg

I Damian Kalinowski, Białystok

II Hubert Malczenko, Radom

III Jakub Polkowski, Wieliczka

 

Młodzik dziewczęta 10-12 lat -30 kg

I Ela Ferenc, Oświęcim

II Kamila Młynarczyk, Rzeszów

III Klaudia Stanik, Lublin

 

Młodzik chłopcy 10-12 lat -35 kg

I Semir Hattab, Lubliniec

II Wilk Dawid, Kraków KOYAMA

III Oskar Bednarek, Radom

 

Młodzik dziewczęta 10-12 lat -35 kg

I Majka Bielecka, Lublin

II Oliwia Karwacka, Lublin

 

Młodzik chłopcy 10-12 lat -40 kg

I Igor Kromka, Kraków KOYAMA

II Nikodem Siegieńczuk, Białystok

III Aleks Mikulski, Białystok

 

Młodzik dziewczęta 10-12 lat -40 kg

I Gabrysia Gabryś, Wieliczka

II Paulina Sułkowska, Rzeszów

III Malwina Woźniak, Rzeszów

 

Młodzik chłopcy 10-12 lat -45 kg

I Jan Kursa, Kraków KAS

II Aleksander Skłucki, Legionowo

III Mateusz Lebioda, Radom

 

Młodzik dziewczęta 10-12 lat -45 kg

I Julia Pawlak, Legionowo

II Maja Kotyra, Lublin

III Marcelina Szyposzyńska, Piotrków Trybunalski

 

Młodzik chłopcy 10-12 lat +50 kg

I Radosław Szala, Tarnobrzeg

II Hassan Jadou, Legionowo

III Kacper Furmak, Lublin

 

Młodzik dziewczęta 10-12 lat +50 kg

I Emilia Hajduk, Wieliczka

II Weronika Duda, Lublin

 

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat -35 kg

I Paweł Kosterna, Radom

II Jakub Kargul, Lublin

 

Młodzik dziewczęta 12-14 lat -35 kg

I Wiktoria Kubacka, Lubliniec

II Laura Adamska, Piotrków Trybunalski

III Antonina Kowalczyk, Radom

 

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat -40 kg

I Albert Trojan, Radom

II Jakub Lara, Katowice "Goliat"

III Adrian Gacan, Lublin

 

Junior Młodszy dziewczęta 12-14 lat -40 kg

I Greczner Oliwia, Oświęcim

II Skrzypczak Martyna, Kozienice

 

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat -45 kg

I Tomasz Tomczyk, Białystok

II Maciej Malinowski, Rzeszów

III Jakub Przyborski, Legionowo

 

Junior Młodszy dziewczęta 12-14 lat -45 kg

I Inga Fister, Piotrków Trybunalski

II Maja Aszkiełowicz, Radom

III Michalina Jenżak, Kozienice

 

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat -50 kg

I Aleksander Tomczyk, Kraków KAS

II Krzysztof Guz, Lublin

III Marcin Łogin Tarnobrzeg

 

Junior Młodszy dziewczęta 12-14 lat -50 kg

I Zofia Marzec, Kraków KOYAMA

II Karolina Podlaszewska, Lublin

III Czwórnóg Emilia, Lublin

 

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat -55 kg

I Filip Rzymowski, Lubliniec

II Julian Boduszek, Katowice "Goliat"

III Bartosz Jagła, Łódź

 

Junior Młodszy dziewczęta 12-14 lat -55 kg

I Malwina Matyjanek, Radom

II Małgorzata Walas, Piotrków Trybunalski

III Aleksandra Depa, Rzeszów

 

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat -60 kg

I Szymon Dębski, Rzeszów

II Dawid Bekier, Tarnobrzeg

III Szymon Tobiasz, Rzeszów

 

Junior Młodszy dziewczęta 12-14 lat -60 kg

I Oliwia Balczun, Białystok

II Paulina Polonis, Lublin

 

Junior Młodszy chłopcy 12-14 lat +60 kg

I Maciej Midura, Wieliczka

II Michał Domalewski, Białystok

III Krystian Skobel, Lublin

 

Junior Młodszy dziewczęta 12-14 lat +60 kg

I Wiktoria Krzyżanowska, Lublin

II Maja Woźniak, Rzeszów

III Ewa Jaworowicz, Białystok

 

Efektowny atak w Semi-knockdown. Foto Radosław Dyduch

 

SEMI- KNOCKDOWN

 

Junior dziewczęta 14-16 lat -45 kg

I Anna Ferenc, Oświecim

II Paulina Wójtowicz, Lublin

III Romanek Kamila, Oświęcim

 

Junior chłopcy 14-16 lat -50 kg

I Marcin Woliński, Lublin

II Marcin Tran, Warszawa

 

Junior dziewczęta 14-16 lat -50 kg

I Amelia Tomaszewska, Lublin

II Trancyngier Natalia, Lublin

III Alicja Fugiel, Kraków Koyama

 

Junior chłopcy 14-16 lat -55 kg

I Gniewomir Herbst, Kraków KOYAMA

II Jakub Rzewuski, Kraków KAS

III Krzysztof Stępień, Radom

 

Junior dziewczęta 14-16 lat -55 kg

I Zuzanna Górka, Kraków KOYAMA

II Michalina Mejbaum, Kraków KOYAMA

III Julia Tyszko, Piotrków Trybunalski

 

Junior chłopcy 14-16 lat -60 kg

I Michał Płonka, Wieliczka

II Michał Cwil, Kozienice

III Jakub Pojawa, Białystok

 

Junior dziewczęta 14-16 lat -60 kg

I Liwia Kowalczyk, Lublin

II Aleksandra Kowalczyk, Radom

 

Junior chłopcy 14-16 lat -65 kg

I Jadou Ibrahim, Legionowo

II Jakub Jaworski, Lublin

III Filip Lisek, Radom

 

Junior dziewczęta 14-16 lat +60 kg

I Martyna Górak, Piotrków Trybunalski

II Kalina Kokoszka, Rzeszów

III Joanna Kozłowska, Kraków KOYAMA

 

Junior chłopcy 14-16 lat -70 kg

I Adam Dzięgiel, Oświęcim

II Tomasz Słoma, Rzeszów

III Jakub Śpiewak, Lublin

 

Junior chłopcy 14-16 lat +75 kg

I Jan Kosterna, Radom

II Mikołaj Michalczyk, Radom

III Patryk Kowalczyk, Kozienice

 

Junior starszy dziewczęta 16-18 lat -55 kg

I Wiktoria Rycerz, Lublin

II Wiktoria Fliśnik, Wieliczka

III Justyna Jaworska, Kozienice

 

Junior starszy chłopcy 16-18 lat -60 kg

I Mateusz Ostrowski, Oswięcim

II Szczepan Szmidt, Lublin

III Jakub Twardowski, Kraków KOYAMA

 

Junior starszy dziewczęta 16-18 lat -60 kg

I Klaudia Lidak, Radom

II Kinga Pasternak, Kraków KAS

III Maria Walas, Piotrków Trybunalski

 

Junior starszy chłopcy 16-18 lat -65 kg

I Cezary Bartos, Piotrków Trybunalski

II Maciej skiba, Kraków KOYAMA

III Wojciech Rebiś, Radom

 

Junior starszy dziewczęta 16-18 lat +60 kg

I Julia Szreiter, Łódź

II Daria Pawłuszek, Kozienice

 

Junior starszy chłopcy 16-18 lat -70 kg

I Mikołaj Wójtowicz, Radom

II Piotr Sztuc, Łódź

III Jan Cieslakowski, Kozienice

 

Junior starszy chłopcy 16-18 lat -80 kg

I Sebastian Uzar, Tarnobrzeg

II Mateusz Pichur, Lublin

III Piotr Gospodarczyk, Radom

 

Junior starszy chłopcy 16-18 lat +80 kg

I Mariusz Fiet, Kozienice

II Maciej Pyszczak, Kozienice

 

Senior kobiety 18-35 lat -60 kg

I Kinga Krawczyk, Kozienice

II Magdalena Stasiewicz, Białystok

 

Senior kobiety 18-35 lat + 60 kg

I Daria Dędek, Piotrków Trybunalski

II Klaudia Różańska, Rzeszów

 

Senior mężczyźni 18-35 lat -70 kg

I Patryk Fliśnik, Wieliczka

II Kamil Pandzich, Katowice "Goliat"

III Sebastian Bazan, Katowice "Goliat"

 

Senior mężczyźni 18-35 lat -80 kg

I Paweł Matyszewski, Białystok

II Karol Majewski, Kozienice

III Damian Hadaś, Katowice "Goliat"

 

Senior mężczyźni 18-35 lat +80 kg

I Artur Brzozowski, Radom

II Artur Baryła, Katowice "Goliat"

 

Senior starszy kobiety pow. 35 lat -60 kg

I Marta Lenardt, Radom

II Ewa Sosnowska, Radom

 

Senior starszy kobiety pow. 35 lat + 60 kg

I Aleksandra Poręba, Radom

II Anetta Skowron-Baryła, Katowice "Goliat"

 

Senior starszy mężczyźni -70 kg

I Paweł Lecki, Lublin

II Marcin Lipa, Radom

 

Senior starszy mężczyźni -80 kg

I Marcin Siurmicki, Lubliniec

II Piotr Kaczyński, Lublin

III Jarosław Wawrzak, Radom

 

Senior starszy mężczyźni +80 kg

I Wojciech Lenardt, Radom

II Paweł Szewczyk, Kozienice

 

NAGRODY SPECJALNE

 

Najlepsi Zawodnicy Mistrzostw w konkurencji Lekki Kontakt

Wiktoria Kubacka, Lubliniec

Nikodem Siegieńczuk, Białystok

 

Najlepsi Zawodnicy Mistrzostw w konkurencji Semi Knockdown Juniorów

Klaudia Lidak, Radom

Mikołaj Wójtowicz, Radom

 

Najlepsi Zawodnicy Mistrzostw w konkurencji Semi Knockdown Seniorów

Aleksandra Poręba, Radom

Patryk Fliśnik, Wieliczka

 

Najbardziej Waleczny Zawodnik Mistrzostw w konkurencji Lekki Kontakt

Inga Fister, Piotrków Trybunalski

 

Najbardziej Waleczny Zawodnik Mistrzostw w konkurencji Semi- knockdown

Szczepan Szmidt, Lublin


data ostatniej modyfikacji: 2017-04-27 11:10:50
Zapisy do Sekcji
Nasze treningi odbywają się w Katowicach Gim nr.21 Ul Zielonogórska 23, SP nr.67 Ul.Zielona 5, Gliwicach SP nr.28 Ul Marcina Strzody 4. Pierwszy trening jest bezpłatny, więc można przyjść i sprawdzić czy jest to ten sport, który chciałoby się uprawiać.

Kontakt: tel. 600-383-727 lub 
e-mail:
michalbodziony@oyama-karate.eu
Jeżeli posiadasz pomysły odnośnie rozwoju serwisu, chciałbyś coś dodać na stronę itp. 
napisz na e-maila:
 michalbodziony@oyama-karate.eu