kategoria: Zawody

Zawody w Lublińcu 22-23 Listopada 2013
7 Pucharów Dla Naszego Klubu

Anna Kołodziej-Plewka zwyciężyła kończąc piękną karierę sportową, foto Radosław Dyduch

W Lublińcu, w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, im. Bohaterów Westerplatte odbył się XIV Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Oyama Karate, zorganizowany przez Lubliniecki Klub Oyama Karate z Sensei Bogusławem Plewką 4 dan na czele. W mistrzostwach wystąpiło blisko 300 zawodników z 36 klubów, w tym przedstawicie karate Kyokushin Matsushima i karate Kyokushin Tezuka Group. Zawody zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta Lubliniec- Pan Edward Maniura. W mistrzostwach wzięli także udział Prezes Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate - Hanshi Jan Dyduch 8dan, oraz dyrektor OYAMA IKF ds. szkoleniowych – Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan (Kraków). Sędzią Głównym Pucharu Polski był Shihan Paweł Pajdak 5 dan (Sosnowiec), a arbitrami maty: Shihan Eugeniusz Stanisławek (5 dan), Shihan Witold Choiński 5 dan (Białystok), Shihan Rafał Majda 5 dan (Jelenia Góra), Shihan Ryszard Żółty 5 dan (Kraków), Sensei Robert Bretner 4 dan (Kraków) i Sensei Mariusz Pawlus 4 dan (Oświęcim). Zawody bardzo sprawnie prowadzili Sensei Jerzy Walaszczyk 4 dan (Katowice), Sensei Mirosław Osika 4 dan (Kraków) oraz Sensei Piotr Przybysz 3 dan (Łódż).

Pojedynek w Lekkim kontakcie. foto: Radosław Dyduch

W pierwszym dniu Pucharu Polski, w godzinach przedpołudniowych, na trzech polach walki, rozegrano licznie obsadzone zawody młodzików (10-12 lat) i juniorów młodszych (12-14 lat) w konkurencji Lekki Kontakt. Nasi najmłodsi zawodnicy walczyli fantastycznie dostarczając licznie zgromadzonej publiczności wielu emocji. Gratulujemy, OSU!

W czasie popołudniowej oficjalnej ceremonii otwarcia OYAMA TOP, Hanshi Jan Dyduch wręczył  Sensei Bogusławowi Plewce okolicznościową tabliczkę z serdecznymi podziękowaniami za wzorcowe zorganizowanie zawodów. Pamiątkowy grawerton otrzymał również Sensei Rafał Czopek (Brzeszcze) z okazji XXX lecia uprawiania karate. Hanshi wręczył także Sensei Sylwestrowi Kowalskiemu (Darłówko) certyfikat na stopień mistrzowski 1 dan.

W oficjalnej części OYAMA TOP byliśmy także świadkami pięknej uroczystości z okazji zakończenia kariery sportowej przez Annę Kołodziej Plewkę z Lublińca. Nasza utytułowana multimedalistka otrzymała kwiaty, okolicznościowy list, wysoką nagrodę pieniężną oraz liczne wyrazy uznania i wdzięczności.

Serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy trenerskiej, OSU!

W czasie ceremonii otwarcia, grupa Sensei Andrzeja Tomiałowicza 4 dan z Lubska zaprezentowała dynamiczny pokaz z muzyką i efektami świetlnymi. Gratulujemy udanego show, OSU!

Pojedynek w knockdown, foto Radosław Dyduch

Puchar Polski OYAMA TOP w Knockdown odbył się z udziałem wielu utytułowanych zawodników Oyama karate. Jak zawsze, rywalizacja w tej prestiżowej konkurencji, stała na wysokim poziomie sportowym. Najbardziej porywające były pojedynki seniorów w kategorii lekkiej (do 70 kg.) i średniej (do 80 kg.) oraz seniorek w kategorii ciężkiej (pow.60 kg.) Pierwsze miejsca w tych wagach zdobyli medaliści krajowych oraz międzynarodowych zawodów kontaktowego karate.

Misiaszek kontra Kowalik, foto Radosław Dyduch

W kategorii lekkiej wygrał aktualny Wicemistrz świata z Montrealu - Roman Misiaszek (Oraczko), który w finale, pokonał Wicemistrza Europy Oyama Karate z Białorusi-Witebska Jakuba Kowalika z Piotrkowa Trybunalskiego. Krakowianin został uznany Najlepszym Zawodnikiem OYAMA TOP.

Paweł Anlauf atakuje mae geri chudan, foto: Radosław Dyduch

W kategorii średniej, brązowy medalista ME w Witebsku  - Paweł Anlauf (Brzeszcze), po twardej walce pokonał Radosława Bandziaka (Lubsko). Z powodu kontuzji, w Lublińcu nie wystartowali w tej wadze, aktualny Wicemistrz świata Dominik Rzepka z Krakowa oraz ubiegłoroczny triumfator Oyama Top w tej kategorii Piotr Pawlicki (Kraków).

Bratobójczy pojedynek Bodzaka z Klockiem, foto: Radosław Dyduch

W wadze ciężkiej, I miejsce wywalczył aktualny Mistrz Polski Stanisław Bodzak z Krakowa, który po wyrównanym pojedynku pokonał aktualnego Wicemistrza Europy z Witebska Adama Chlabicza (Białystok).
Nie wystartowali utytułowani: Dawid Kiszycki (Białystok) i Łukasz Łuczyński (Kozienice)

Zacięta walka pomiędzy Angelą Olczyk i Justyną Cyrulik, foto: Radosław Dyduch

I miejsce w kategorii ciężkiej kobiet (pow.60 kg.) oraz Tytuł Najlepszej Zawodniczki OYAMA TOP kolejny raz przypadł utytułowanej Annie Kołodziej-Plewce (Lubliniec), która w finale, po zaciętej walce, pokonała Angelę Olczyk (Piotrków Trybunalski), aktualną Mistrzynię Polski z Moszczenicy (w kat. do 60 kg.). I miejsce w kategorii lekkiej seniorek (do 60 kg.) zajęła Katarzyna Nowak (Piotrków Trybunalski). Na zakończenie rywalizacji w konkurencji knockdown, rozegrano konkurs łamania desek (tameshiwari), który wygrał Mateusz Klocek. Obok efektownego pucharu, zawodnik z Krakowa otrzymał także nagrodę w postaci wycieczki dla 2 osób do Paryża. Gratulujemy, OSU!

Hanshi Jan Dyduch, oprócz pięknych pucharów, dodatkowo wręczył nagrody pieniężne wszystkim zdobywcom I miejsc w konkurencji Knockdown.

OYAMA Polska Federacja Karate dofinansowała Puchar Polski w Lublińcu, który został zorganizowany i przeprowadzony perfekcyjnie przez gospodarzy.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i gratulujemy, OSU!

Pojedynek w Semi-knocdown, foto: Radosław Dyduch

W następnym dniu turnieju, rozegrano zawody w Semi-knockdown z udziałem juniorów (14-18 lat) oraz seniorów (do 4 kyu). Jak zawsze walki w tej konkurencji były niezwykle zacięte i dynamiczne. Najlepszymi Juniorami Pucharu Polski uznano- Wiktorię Michalską (Lubliniec) oraz Michała Fiłończuka (Białystok). Gratulujemy, OSU!