oyama-karate.eu
kategoria

Karate dla dzieci Przedszkolnych w Katowicach

kategoria: News

Nowa Sekcja Karate dla przedszkolaków.

Pierwsze zajęcia odbędą się 1 Października (wtorek) 2013 r. Zapraszamy.

Kierując się przeświadczeniem o ogromnym znaczeniu ćwiczeń ruchowych w rozwoju psychosomatycznym dzieci zwracamy się do Państwa z naszą ofertą skierowaną dla najmłodszych zawodników.

Formy ruchowe stosowane w karate sprzyjają harmonijnemu rozwojowi koordynacji ruchowej, wydolności i odporności organizmu, zapobiegają nadwadze i wadom postawy. Zajęcia Oyama Karate koncentrują się przede wszystkim na kształtowaniu w dzieciach pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji. Elementy współzawodnictwa i pracy w grupie wpływają kształtująco na osobowość dzieci, rozwijając takie cechy wolicjonalne jak: szacunek, dyscyplina, punktualność czy odpowiedzialność. Przynoszą jednocześnie dużo radości. Dzieci uczą się wdzięku i precyzji ruchu. Potrafią panować nad swoimi emocjami, współpracować w grupie oraz skupić się na kreatywnych rozwiązaniach stawianych im problemów.


Zajęcia prowadzone będą w formie ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami Karate Oyama (także w postaci zabawy). Będą to różnego rodzaju ćwiczenia korekcyjne, wzmacniające wszystkie mięśnie, poprawiające koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną. Nie zabraknie oczywiście nauki podstawowych technik Karate, co umożliwi w przyszłości również dokładniejsze poznanie sztuki walki jaką jest Karate Oyama.

Zajęcia prowadzi Michał Bodziony – instruktor Polskiej Federacji Karate Oyama w Śląskim Klubie Karate „Goliat”, który sztuki i sporty walki, przede wszystkim Karate uprawia od ponad 20 lat, a od 18 lat prowadzi treningi dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, oraz dla młodzieży i dorosłych. Jest posiadaczem stopnia mistrzowskiego 2 Dan w Oyama Karate.

Zajęcia Karate Oyama przeznaczone są przede wszystkim dla przedszkolaków w wieku 4 – 6 lat. Zajęcia będą się odbywać jeden raz w tygodniu (wtorek) od października 2013r. do czerwca 2014r. w Zespole Szkół nr 12 w Katowicach - Ligocie, ul. Kołobrzeska 8 (sala gimnastyczna). Czas trwania zajęć w grupie wiekowej 4 – 6 latków do 45 minut.

Warunkiem rozpoczęcia treningów dla przedszkolaków jest utworzenie  grupy ok. 20 osobowej. Przy większym zainteresowaniu istnieje możliwość zorganizowania drugie grupy w piątki . Zajęcia rozpoczynałby się od godz. 16:30.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPISY i INFORMACJE:

Michał Bodziony – tel. 600 383 727 lub email: michalbodziony@oyama-karate.eu


Zapisy do 30 września 2013r.

Zajęcia rozpoczynamy 1 Października 2013 wtorek


Mapa:


data ostatniej modyfikacji: 2013-10-01 13:01:59
Zapisy do Sekcji
Nasze treningi odbywają się w Katowicach MDK Południe ul. Sołtysia 25, Sp 35 Ul Zielonogórska 23, SP nr.67 Ul.Zielona 5, Gliwicach SP nr.28 Ul Marcina Strzody 4. Pierwszy trening jest bezpłatny, więc można przyjść i sprawdzić czy jest to ten sport, który chciałoby się uprawiać.

Kontakt: tel. 600-383-727 lub 
e-mail:
michalbodziony@oyama-karate.eu
Jeżeli posiadasz pomysły odnośnie rozwoju serwisu, chciałbyś coś dodać na stronę itp. 
napisz na e-maila:
 michalbodziony@oyama-karate.eu